Aktuality

kontakt

Potřebujete plesové šaty?
INFINITE nabízí inspiraci
- rubrika Náš módní tip

 - - -

Rozhovor v Českém rozhlase
o etice a trapasech
v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

 

PRO ČLENY klubu GRADO:

Tréninky na Šeberově:
úterý - 20.00 h
středa - 20.00 h
čtvrtek - 20.00 h
neděle - 20.00 h

V Náchodě se nám líbí

Již druhé letošní soustředění tanečního klubu Grado proběhlo ve dnech 1. 11. – 4. 11. 2018 opět v Náchodě. S potěšením musíme zmínit, že se ho zúčastnily všechny taneční páry středeční a čtvrteční skupiny. Pouze tři páry z termínového důvodu absolvovaly výukovou látku v Praze.

Zvoleným tématem pro podzimní soustředění byl charleston, který v našem tanečním repertoáru dosud chyběl, a nově pojatý blues, tedy tanec hojně na plesech využívaný. Můžeme říci, že všechny páry látku v základu zvládly, i když charleston má svůj specifický pohyb, a ten bude nutné ještě na tréninku lépe zpracovat. Co se týká nově pojatého blues, zde jsou zase nové netradiční krokové variace a jiná choreografie.

K výbornému naladění přispělo prostředí hotelu Beránek ubytováním, stravováním i ochota zaměstnanců Městského divadla Dr. Josefa Čížka, jehož sál jsme využívali. Zvolená látka taneční páry zaujala, což bylo zjevné z tréninkového nasazení i četných kladných ohlasů. Domů jsme se vraceli velmi unavení, avšak s dobrým pocitem hezky protančeného víkendu. Máme nyní co pilovat, protože plesová sezóna je za dveřmi a navíc se blíží naše předvánoční setkání, které připravujeme.

Závěrem děkujeme za spolupráci všem zúčastněným i realizačnímu týmu včetně filmařů a fotografů.

Zdeněk a Dana Řehákovi

Další fotografie najdete v rubrice STK Grado - Fotogalerie klubu

Filmové střípky ze soustředění v Náchodě: