... a tak jsme začínali

ZDENĚK ŘEHÁK je žákem renomovaných tanečních mistrů J. A. Trubače a Jana Nekoly. Na konzervatoři studoval společenský tanec u Dr. J. Chrastila. Svou taneční činnost zahájil v Národním domě na Vinohradech. Nejprve se věnoval soutěžnímu tanci, kde dosáhl "A" třídy ve ST a LA tancích.
Po ukončení aktivní činnosti soutěžního tanečníka přijal nabídku J. Nekoly a stal se jedním z trenérů tanečního klubu TAKT. Založil taneční skupinu, pro kterou připravoval po dobu patnácti let skupinové choreografie na vystoupení a soutěže. Stejnou dobu se věnoval i trénování soutěžních párů. Taneční kurzy vede od roku 1984, v Národním domě na Vinohradech pak od roku 1989. Je autorem televizního seriálu "Vítejte v tanečních".

Choreografie pro taneční skupinu TAKT připravoval a nacvičoval Zdeněk Řehák v letech 1974 až 1989. Po celou tu dobu TAKT vystupoval s předtančením  na soutěžích, přehlídkách a pravidelně na elitních pražských i mimopražských plesech jako např. Zahradnický ples, Ples Květů, Ples mediků, Ples právníků, Ples Československé televize, Myslivecký ples a další. Každou sezónu skupina, kterou za dobu jejího působení prošlo více než sto tanečníků a tanečnic, absolvovala pod Zdeňkovým vedením 50 až 60 vystoupení.