Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Žofínský ples - jeden z vrcholů taneční sezóny

Ve čtvrtek 13. února 2014 byli žáci Taneční školy Národního domu na Vinohradech a paláce Žofín spolu se svými rodiči pozváni na Žofín, kde se konal Valentýnský ples. Hosté měli k dispozici oba sály, ve kterých nepřetržitě probíhal program.

V úvodu se přítomní ve stručnosti seznámili s historií Žofína. Dozvěděli se mimo jiné, že právě zde poprvé dirigoval Antonín Dvořák, jehož 110. výročí úmrtí si v letošním roce připomeneme. A proto také na úvod zazněla árie z jeho nejúspěšnější opery Rusalka v podání operní pěvkyně Anity Jirovské. Následovaly ukázky společenských tanců devítinásobných mistrů ČR Martina Dvořáka a Zuzany Šilhánové. Příjemně nás překvapili žáci, kteří se spontánně přihlásili do soutěže, tentokrát konané pod názvem Gentleman taneční školy. Disciplíny pro soutěžící byly velice zajímavé a finalisté osvědčili dobré znalosti ze společenské výchovy, která je nedílnou součástí námi vedených kurzů. Vítěz soutěže obdržel pánský oblek od sponzorské firmy Bandi Vamos. Hostem večera byla zpěvačka Heidi Janků. Jako moderátoři plesu jsme společně s hosty z řad žáků a doprovázejících prožili velmi příjemný večer, ke kterému přispěly výkony účinkujících a také skvělý hudební doprovod orchestrů Josefa Hlavsy a Bohumila Šebka.

Na Žofín se chodila bavit a tančit řada generací Pražanů před námi a je jen dobře, že štafetu převzala současná mladá generace.

Zdeněk Řehák a Dušana Jirovská