Aktuality

kontakt

Potřebujete plesové šaty?
INFINITE nabízí inspiraci
- rubrika Náš módní tip

 - - -

Rozhovor v Českém rozhlase
o etice a trapasech
v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

 

PRO ČLENY klubu GRADO:

Tréninky na Šeberově:
úterý - 20.00 h
středa - 20.00 h
čtvrtek - 20.00 h
neděle - 20.00 h

Žofínský ples - jeden z vrcholů taneční sezóny

Ve čtvrtek 13. února 2014 byli žáci Taneční školy Národního domu na Vinohradech a paláce Žofín spolu se svými rodiči pozváni na Žofín, kde se konal Valentýnský ples. Hosté měli k dispozici oba sály, ve kterých nepřetržitě probíhal program.

V úvodu se přítomní ve stručnosti seznámili s historií Žofína. Dozvěděli se mimo jiné, že právě zde poprvé dirigoval Antonín Dvořák, jehož 110. výročí úmrtí si v letošním roce připomeneme. A proto také na úvod zazněla árie z jeho nejúspěšnější opery Rusalka v podání operní pěvkyně Anity Jirovské. Následovaly ukázky společenských tanců devítinásobných mistrů ČR Martina Dvořáka a Zuzany Šilhánové. Příjemně nás překvapili žáci, kteří se spontánně přihlásili do soutěže, tentokrát konané pod názvem Gentleman taneční školy. Disciplíny pro soutěžící byly velice zajímavé a finalisté osvědčili dobré znalosti ze společenské výchovy, která je nedílnou součástí námi vedených kurzů. Vítěz soutěže obdržel pánský oblek od sponzorské firmy Bandi Vamos. Hostem večera byla zpěvačka Heidi Janků. Jako moderátoři plesu jsme společně s hosty z řad žáků a doprovázejících prožili velmi příjemný večer, ke kterému přispěly výkony účinkujících a také skvělý hudební doprovod orchestrů Josefa Hlavsy a Bohumila Šebka.

Na Žofín se chodila bavit a tančit řada generací Pražanů před námi a je jen dobře, že štafetu převzala současná mladá generace.

Zdeněk Řehák a Dušana Jirovská