Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Vánoční galavečer tanečního klubu Grado

Třetí adventní neděle byla ve znamení našeho předvánočního setkání. Členové klubu za místo svého plesu zvolili nádherné prostředí Grand hotelu Bohemia resp. jeho taneční sál Boccaccio. Prvorepublikové neobarokní prostory byly více než důstojnou kulisou k našemu vánočnímu programu. V úvodu večera jsme ocenili některé členy za organizační a publikační pomoc.

Společná servírovaná večeře, malý koncert klasické hudby v podání Anity Jirovské a Lenky Navrátilové, nádherné prostředí, to vše vyvolalo v přítomných velmi sváteční chvíle, které jsme si pro tento večer dopřáli.

Pozvání na parket jsme zahájili taneční ukázkou, ve které jsme spojili tango s vánoční melodií Holy Night. Členové klubu jako zkušení tanečníci a interpeti tanga ocenili toto netradiční a obtížné pojetí svou pozorností a potleskem. Po té se parket okamžitě zaplnil a tanečníci inspirováni ukázkou přeměnili dočasně sál Boccaccio i na tangovou tančírnu.  Doprovodný orchestr v průběhu večera zahrál všechny taneční rytmy a na naše přání zařadil i Paso doble a Tarantellu.

Samozřejmě nechybělo ani společné zpívání vánočních koled. Tentokrát v čele našeho smíšeného sboru bohužel nestála pěvkyně Anita Jirovská a náš výkon byl proto o poznání slabší. To ale nic nemění na tom, že koledy jsme si s chutí zazpívali a ještě jsme se i zasmáli. Odvahu i výkon sólistů velmi oceňujeme. Ke sváteční náladě přispěl profesionální přístup zaměstnanců hotelu a pro mnohé hosty byl náš společný adventní večer úvodem ke svátečnímu naladění. A co víc, možná jsme založili novou tradici. Kde se setkáme příště? Uvidíme…

Zdeněk Řehák

Krátký film z vánočního večírku: