Aktuality

kontakt

Potřebujete plesové šaty?
INFINITE nabízí inspiraci
- rubrika Náš módní tip

 - - -

Rozhovor v Českém rozhlase
o etice a trapasech
v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

 

PRO ČLENY klubu GRADO:

Tréninky na Šeberově:
úterý - 20.00 h
středa - 20.00 h
čtvrtek - 20.00 h
neděle - 20.00 h

Taneční kurzy zahájeny

V neděli 15. ledna 2017 jsme zahájili Akademické taneční kurzy pro dospělé. V reprezentačním prostředí a v příjemné atmosféře se na tanečním parketu spolu s námi roztančili členové akademické obce z ČVUT, dalších vysokých škol a sdružení Mensa ČR. Zastoupeni byli i naši bývalí žáci z Národního domu na Vinohradech, kteří za námi přišli na nové působiště. Ke zdárnému průběhu a spokojenosti všech nemalou měrou přispělo i velkorysé zázemí a velmi vstřícná obsluha občerstvení a restaurace. Důstojným průběhem našich kurzů jsme snad i my tak trochu přispěli k části původního poslání objektu.

Masarykova kolej byla vystavěna pod patronací prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Celý komplex budov měl sloužit studijním, sociálním, zdravotním i kulturním potřebám akademické obce, ale vzhledem k pohnuté historii, kdy byla Masarykova kolej postupně zabrána gestapem, později sloužila okupačním vojskům, které vystřídalo Ministerstvo národní bezpečnosti či Ministerstvo vnitra a také kontrarozvědka StB, se svého původního poslání dočkala až v posledních letech po rozsáhlé rekonstrukci zdevastovaných prostor.

Současné propojení historie a pokroku, které se ukrývá ve zdech Masarykovy koleje, koresponduje i se záměrem našich Akademických tanečních kurzů, kdy jsme spojili tradiční poslání tanečních kurzů s progresivním přístupem. Historicky první akademické taneční kurzy tedy byly zahájeny a my již nyní zveme další zájemce do jarních kurzů, které začínají 2. dubna 2017.

Přijďte s námi tančit i Vy!