Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Svátky slavíme tancem

Stává se již pomalu zvykem, že státní svátky slavíme tím nejtradičnějším a zároveň světovým způsobem – tancem. Cílem naší cesty a dějištěm šestého klubového soustředění se tentokrát stala Plzeň. Parkhotel v Plzni uspokojil naši téměř padesátičlennou skupinu nejen kapacitou a úrovní ubytování, ale zejména opravdu velkým tanečním sálem, což zvedá laťku našich tanečních víkendů o několik stupňů výš. Díky velkému prostoru k tanci jsme snadno zvládli nové variace do čači, paso doble a samby, vybrané pro naši zájmovou i věkovou kategorii. Tréninkovou únavu potlačoval zájem o zvládnutí nové látky. Celé soustředění proběhlo ve velmi přátelské a pozitivní atmosféře, ale kdyby přece jen k nějakým problémkům došlo nebo někdo nápor nezvládal, hotel je strategicky umístěn jednak v blízkosti věznice Na Borech, ale také nedaleko dobřanské psychiatrické léčebny … :-)

Vyvrcholením víkendového snažení se stala naše účast na místním plese – Reprezentačním plese města Dobřany, kde tanec našeho klubu upoutal pozornost konferenciérů, kteří v domnění, že jsme dobřanští, vychvalovali úroveň místních tanečních kurzů pro dospělé. Po vyjasnění, že jsme hosté z Prahy, pořadatelé věnovali našemu klubu sólo na parketu. Zatančili jsme argentinské tango, které sklidilo velký potlesk. Od pořadatelů byl tento počin velice milý a potvrdila se správnost námi vytyčené cesty. Nejde nám o soutěžení, ale snažíme se být při tanci přirození, elegantní a uměření svému věku. V Plzni jsme to dokázali dokonce tak, že jsme byli nepřehlédnutelní.

Za vydařený taneční víkend děkuji všem účastníkům a zvláštní poděkování pak patří těm, kteří se  podíleli na přípravě, realizaci a dokumentaci celého dění.

Zdeněk Řehák

 

Krátký film ze soustředění v Plzni: