Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Protančené soustředění - Nepomuk podruhé

Nepomuk, 19. - 22. listopadu 2015

Tance z Evropy i amerického kontinentu, rytmy pomalé i rychlé a nakonec i zvrat počasí z babího léta do prvního sněhu charakterizovaly náš „široký záběr“ při podzimním soustředění v rodišti svatého Jana Nepomuckého. Naprostá většina všech účastníků víkendového tanečního drilu se po půl roce vracela do útulného hotelu u Zeleného stromu jako do domácího prostředí, k čemuž u řady z nás přispělo i ubytování ve stejných pokojích jako na jaře. O to snáze jsme se, nerozptylováni novými vjemy, mohli ponořit do intenzivního zdokonalování tanečního výkonu při podmanivých melodiích. Na programu bylo argentinské tango, vídeňský valčík, španělské paso doble a americký jive.

Během soustředění taneční páry absolvovaly až třináct tréninkových hodin, které byly fyzicky opravdu náročné. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na rozptýlení a uvolnění, a proto byl páteční večer věnován přátelskému posezení se zpěvem za doprovodu kytar a harmonik. V sobotu jsme se vydali na degustaci likérů v Prádle, malé vesničce s nejvyšším počtem lihovarnických firem (3) na počet obyvatel (200), kde jsme načerpali potřebnou energii na večer, abychom mohli další čtyři hodiny opět tančit a aplikovat nově naučenou látku do praxe na 2. reprezentačním plese STK Grado Praha.

Klubový ples se stejně jako před letními prázdninami stal příležitostí k připomenutí zvláštních událostí. Svou perlovou svatbu (30 let) zde oslavili manželé Tošnarovi, oficiálně jsme přijali do klubu Tobiáše Zajíce (minus 3 měsíce) a v roli sudiček předali rodičům jeho první fráček a lakýrky. Tematicky oceněna byla i příprava celého soustředění a nejlepší taneční výkon v paso doble.
Děkujeme všem za milou a přátelskou atmosféru, přejeme Vám rychlou regeneraci sil a v rytmu „slou kvik kvik“ jedeme dál.

Zdeněk, Dana, Dušana

Další snímky najdete ve Fotogalerii klubu

Film ze soustředění: