Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v plesových formacích 2014

V Chrudimi se 3. května 2014 konalo Mistrovství ČR v plesových formacích, pořádané Svazem učitelů tance. Tato soutěž bývá velice kvalitně obsazena zejména proto, že jde o ryze taneční vystoupení a navíc je mistrovství otevřené, zúčastňují se ho tedy i nejlepší kolektivy ze Slovenska.

K soutěži nastoupilo celkem dvanáct formací a STK Grado Praha obsadil 9. místo. Samozřejmě, že ve vypjaté soutěžní atmosféře se nám ani tentokrát nevyhnuly drobné chybičky. Celkově však naše vystoupení působilo velice dobře a zcela jistě bylo pro diváky příjemnou podívanou, zejména proto, že Argentinské valčíkové tango bylo v záplavě tanců standardních a latinských tancem originálním. Vzhledem k tomu, že soubory na 4. - 11. místě měly velmi srovnatelnou úroveň, je pro nás 9. místo přijatelným umístěním.

K dobré náladě našeho kolektivu přispělo i hodnocení nejlepšího slovenského choreografa Petra Horáčka, choreografa televizních projektů Svadba snov, Slovensko hľadá Super Star, Bailando, Lets Dance a dalších, který cítil potřebu nám ihned po našem vystoupení vyjádřit slova uznání. O tom, že nebylo formální, svědčí jeho rozbor, kde ocenil nejen výběr náročného tance, výběr hudební předlohy, ale i vzájemnou vyváženost tanečního a hudebního motivu, choreografii a v neposlední řadě zpracování tanečního provedení. Od fundovaného odborníka, který každou svou choreografií dokáže oko diváka potěšit, slova uznání celý náš kolektiv velmi potěšila.

O to větší bude naše motivace v přípravě na příští ročník této soutěže.

Zdeněk Řehák

Filmový záznam z vystoupení ve Videogalerii STK Grado