Aktuality

kontakt

Potřebujete plesové šaty?
INFINITE nabízí inspiraci
- rubrika Náš módní tip

 - - -

Rozhovor v Českém rozhlase
o etice a trapasech
v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

 

PRO ČLENY klubu GRADO:

Tréninky na Šeberově:
úterý - 20.00 h
středa - 20.00 h
čtvrtek - 20.00 h
neděle - 20.00 h

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v plesových formacích 2014

V Chrudimi se 3. května 2014 konalo Mistrovství ČR v plesových formacích, pořádané Svazem učitelů tance. Tato soutěž bývá velice kvalitně obsazena zejména proto, že jde o ryze taneční vystoupení a navíc je mistrovství otevřené, zúčastňují se ho tedy i nejlepší kolektivy ze Slovenska.

K soutěži nastoupilo celkem dvanáct formací a STK Grado Praha obsadil 9. místo. Samozřejmě, že ve vypjaté soutěžní atmosféře se nám ani tentokrát nevyhnuly drobné chybičky. Celkově však naše vystoupení působilo velice dobře a zcela jistě bylo pro diváky příjemnou podívanou, zejména proto, že Argentinské valčíkové tango bylo v záplavě tanců standardních a latinských tancem originálním. Vzhledem k tomu, že soubory na 4. - 11. místě měly velmi srovnatelnou úroveň, je pro nás 9. místo přijatelným umístěním.

K dobré náladě našeho kolektivu přispělo i hodnocení nejlepšího slovenského choreografa Petra Horáčka, choreografa televizních projektů Svadba snov, Slovensko hľadá Super Star, Bailando, Lets Dance a dalších, který cítil potřebu nám ihned po našem vystoupení vyjádřit slova uznání. O tom, že nebylo formální, svědčí jeho rozbor, kde ocenil nejen výběr náročného tance, výběr hudební předlohy, ale i vzájemnou vyváženost tanečního a hudebního motivu, choreografii a v neposlední řadě zpracování tanečního provedení. Od fundovaného odborníka, který každou svou choreografií dokáže oko diváka potěšit, slova uznání celý náš kolektiv velmi potěšila.

O to větší bude naše motivace v přípravě na příští ročník této soutěže.

Zdeněk Řehák

Filmový záznam z vystoupení ve Videogalerii STK Grado