Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Májové soustředění v Nepomuku

Sváteční květnové dny (7. až 10. května 2015) Společenský taneční klub Grado Praha oslavil - jak jinak než tancem. Duch májové romantiky se nesl od křehkých a vznosných pohybů figurálního valčíku až po rázný a emotivní tanec Paso doble. Tento španělský tanec je sice oslavou vítězného toreadora, ovšem v našem provedení zatím není vždy ještě úplně jasné, kdo v páru jej představuje.

Celé setkání vyvrcholilo v sobotu 9. května 1. klubovým plesem STK Grado, na kterém sklidilo velký aplaus předtančení Front line tango upravené podle "posledních moderních trendů". Na plese si nejenom všichni vyzkoušeli nově naučené variace a každý pár si zvolil a uvedl svůj nejoblíbenější tanec, ale také jsme si připomněli zásluhy zakladatele našich soustředění, pražského právníka JUDr. Milana Strnada (fotografie jeho busty pod článkem).

Prodlouženého tanečního víkendu se zúčastnilo dvacet šest párů a jedna psí dáma, která bedlivě dohlížela na celý průběh a plnění vytčených cílů. Zvoleným programem jsme rozšířili klubový taneční repertoár o tance, které se běžně nevyučují ani netančí na plesech. Poznávali jsme památky a okolí historického městečka Nepomuk a na soukromém koncertu v kostele sv. Jana Nepomuckého, postaveného v místě, kde podle pověsti stála kolébka v jeho rodném domě, jsme si odpočinuli při slavnostním zvuku varhan.

Zaujetí členů klubu pro nové tance a celkově skvělá atmosféra soustředění nás vede k myšlence, že bychom se na další soustředění mohli těšit již na podzim.

Zdeněk Řehák

 

Další snímky najdete ve Fotogalerii klubu

{flvmp4}video_grado/nepomuk_2015{/mp4}