Aktuality

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

KORONAVIRUS

NOUZOVÝ STAV do odvolání

Od 5.10.2020 omezení tréninků

Od 9.10 2020 zákaz činnosti

9.10.2020 ukončení kurzu září- říjen

Zrušení kurzu listopad- prosinec

Zrušení soustředění 26.-29.11.2020 v Nižboru

Zrušení listopadového semináře na Šeberově
Kurzovné za zrušené lekce bude vráceno

Folimanka byla letos nad naše síly

V sobotu 15. března 2014 se konalo regionální kolo soutěže v předtančení seniorů, kterého se zúčastnilo deset souborů. Soutěž byla společná pro plesová předtančení, show a parketové kompozice.

Porota neměla lehkou situaci, kdy musela poměřovat zcela rozdílné žánry, srovnávat techniku a eleganci společenského tance s kreativitou a vtipem tanečních scének. Proti sobě tak nastoupily na jedné straně zástěry a tepláky a na straně druhé společenské róby a obleky. Předvedená vystoupení se proměňovala z prostředí české domácnosti přes olympiádu v Soči až po plesovou noblesu.

STK Grado vsadil na důstojnost spíše příslušící souboru s věkovým průměrem přes padesát let, ale neuspěl. Na osmé a deváté místo pro Argentinský valčík a Front line tango měly jistě vliv i nepřesnosti v provedení, které nemohly uniknout přísnému oku poroty.

Nicméně, nevzdáváme se. Zvolené téma, hudba, oblečení je noblesní a dává vyniknout důstojnosti, která je nedílnou součástí slavnostních společenských akcí, jakými jsou právě plesy, pro něž byly naše choreografie vytvořeny. Po dopilování detailů nejsou vystoupení STK Grado bez šance a jistě budou ozdobou plesů v NDV a dobrou motivací, aby se noví žáci hlásili do kurzů tanga.

Zdeněk Řehák a Dušana Jirovská