Aktuality

Soustředění v Čáslavi v zápisníku událostí
Více zde

Oslava jubilea na Šeberově v zápisníku událostí.
Více zde

 

kontakt

Připomenutí naší činnosti ve Vzpomínkovém videu ke shlédnutí v Zápisníku událostí.

Rozhovor v Českém rozhlase 
o etice a trapasech v rubrice Natočili s námi

Článek, fotky a film
ze soustředění na Hluboké
v rubrice Zápisník událostí

Swing camp v rubrice
- čtěte v Zápisníku událostí

 

Dvacátá mistrovská Chrudim a osmé Grado

V krásném sále chrudimského muzea se v sobotu 4. května konalo již po dvacáté Mistrovství ČR plesových choreografií. V letošním roce se ho zúčastnil rekordní počet 42 souborů z celé České republiky a Slovenska, z toho 13 v kategorii seniorů. Mezi nimi nechyběl náš STK Grado.

Osmé místo formace Vida con tango je s ohledem na vysokou úroveň letošní soutěže bezesporu úspěchem. A ačkoli je to o jednu příčku lepší umístění než loni, o jedno místo jsme zůstali před branami finále. Vystoupení našich tanečníků provázel nejen na závěr, ale i v průběhu tance, potlesk diváků. Porota však víc ocenila jiné žánry než hravé a veselé argentinské tango.

Vítězná formace z Hradce Králové předvedla vskutku profesionální výkon. Avšak vzhledem k tomu, že své vystoupení prezentuje také na soutěžích Českého svazu tanečního sportu společně s tanečníky nejvyšších tříd, vzbudilo poněkud rozpaky její účinkování mezi soubory kategorie Hobby Dance.

Byl to náročný, ale krásný den nabitý 52 vystoupeními, což plný sál chrudimského muzea dával nadšeným potleskem najevo. Organizátorům z Chrudimi a Chrasti za to patří uznání i dík.

Stejně tak děkuji našemu souboru za dobrou reprezentaci klubu, zvláště za podání nejlepšího letošního výkonu při nejdůležitější soutěži - mistrovství ČR.

Zdeněk Řehák

Ve videogalerii TK Grado můžete zhlédnout video ze soutěže.